زمان مناسب خرید کفش

چه ساعتی کفش بخریم

شما هم به این فکر میکنید که زمان مناسب خرید کفش چه زمانی هست؟ خوب در این مقاله ما هم به بررسی زمان مناسب انواع کفش می پردازیم.

 

سوالی که در بالا مطرح کردیم خیلی کلی است. در واقع ابتدا خوب بودن خود کفش مطرح است. کفشی مناسب است که به سلامت پاها آسیب نرساند. خیلی تنگ یا خیلی باز نباشد. انگشت های پا را اذیت نکند.

از طرف دیگر میزان هزینه ای که برای ما به دنبال دارد نیز مهم است. در این بخش است که زمان مناسب خرید کفش اهمیت پیدا میکند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را برای شما عزیزان تهیه کنیم تا در خرید کفش کمتر دچار مشکل شوید.

کفش صبح بخریم یا عصر؟

خوب قبل از همه چیز بهتر است بدانیم که باید کفش را عصر بخریم یا صبح؟ باید بدانید که بهترین تایم خرید کفش مردانه و زنانه عصرهاست. زیرا در بعدازظهر بعد از کارهای روزانه، پیاده روی ها و فعالیت های مختلف پاها بیشترین ورم را دارند. به همین دلیل انتخاب شما دقیق تر خواهد بود.

بهترین روز هفته برای خرید کفش:

بهترین روزهای هفته برای خرید کفش، روزهای آخر هفته هستند، زیرا تخفیف های ویژه معمولا در این روز ها اعمال می شوند. بیشتر اوقات حتی تا 40 درصد میتوانید کفش ها ارزان تر تهیه کنید.

زمان مناسب برای خرید کفش:

علاوه بر موضوعاتی که مطرح شد، هر نوع کفش نیز زمان مشخص خود را برای خرید دارد. در زیر به بررسی زمان مناسب خرید انواع کفش می پردازیم.

زمان مناسب خرید کفش پاشنه بلند:

کفش پاشنه بلند یکی از کفش هایی است که در همه فصل ها فروش خوبی دارد. معمولا خانم ها در تابستان از کفش های پاشنه بلند سبک استفاده میکنند. در فصل پاییز و زمستان نیز از بوت یا چکمه استفاده میکنند. به همین دلیل خرید این کفش فصل خاصی ندارد.

زمان مناسب خرید کفش صندل:

در صورتی که تصمیم به خرید کفش صندل چه مردانه و چه زنانه دارید، بهترین زمان خرید اسفند ماه است. زیرا تخفیف های ویژه ای در این تایم برای صندل ها در نظر گرفته میشود. شاید فکر کنید کمی زود است، اما بی شک بهترین زمان است. زیرا اکثر فروشگاه ها حتی از اوایل دی ماه ویترین های صندل خود را می چینند. حتی باید خاطر نشان کنیم که اگر در این زمان از صندلی خوشتان آمد فوری بخرید زیرا هر چه به بهار و تابستان نزددیک شویم؛ تعداد صندل های موجود کم تر خواهد شد.

زمان مناسب خرید چکمه:

برعکس صندل که در بالا اشاره کردیم، بهترین زمان خرید چکمه، فصل های گرم است. بله ما هم مثل شما فکر میکنیم که خرید چکمه در تابستان کمی عجیب است. شاید حتی خیلی ها فکر کنند غیر قابل باور و قبول است. پس سعی کنید در زمان شروع فصل بهار، برای خرید چکمه های زمستانی اقدام کنید. البته این کار را تا اوایل تابستان می توانید انجام دهید زیرا قیمت های فروش به شکل قابل توجهی کاهش پیدا میکند.

زمان مناسب خرید کفش دو :

اگر اهل دویدن هستید به شما توصیه میکنیم در فصل بهار به فکر خریدن کفش دو باشید. به خصوص، فروردین و اردیبهشت بهترین زمان برای این نوع کفش است. در این فصل فروشگاه های سعی میکنند ویترین خود را از کفش های زمستانی خالی کنند. بعصی از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی نیز در آبان ماه برای چیدن ویترین جدید، اجناس قبلی خود را با یک تخفیف قابل توجه به فروش می رسانند.

چگونه تشخیص دهیم، کفش تنگ است؟

با اینکه باراها شاید شنیده باشید که برای راحتی و حفظ تعادل بهتر است کفش تنگ باشد. اما این منطق زیاد درست نیست. بهترین کفش، کفشی است که شما در آن کاملا احساس راحتی داشته باشید. در زیر به بررسی گزینه هایی می پردازیم که این مشکل را برای شما تا حدودی حل میکنند.

نکات مهم جهت تشخیص کفش تنگ:

 

1. بررسی اندازه کفش

شما با دیدن ظاهر کفش تا حدود زیادی متوجه سایز آن می شود. در مرحله دوم وقتی آن را می پوشید باید در آن احساس راحتی داشته باشید. سعی کنید بیشتر از فروشگاه های بزرگ خرید کنید تا بتوانید حق انتخاب بیشتری داشته باشید.

2. نحوه قرارگیری انگشتان در کفش

زمانی که کفش را می پوشید در صورتی که انگشتان شما مثل یک پازل کنار هم قرار بگیرند یا رو به جلو نباشند؛ بنابراین کفش های شما خیلی کوچک هستند.

3. میزان راحتی پایین پا در کفش

باید حتما یک فضای کافی بین انگشتان شما وجود داشته باشد، اگر در زمان پوشیدن کفش راحت نیستید این کفش مناسب شما نیست.

4. جهت قرارگیری انگشتان پا در کفش

نکته مهم تر این است که انگشت های پای شما باید رو به جلو باشند. اگر انگشت ها در جهت دیگری باشند برای شما خطرناک است. حتما به این مورد توجه کافی داشته باشید.

5. جنس و موادی که کفش از آن تولید شده 

موادی که کفش شما از آن ساخته میشود به طور قطع تاثیر زیادی در راحت بودن آن دارند. در انتخاب کیفیت و سبکی کار دقت زیادی داشته باشید.

6. میزان فشار کفش به ناخن

علت اینکه بر روی ناخن های پا فشار میاید، نامناسب بودن سایز کفش است. این به علت وضعیت بدی است که انگشتان پا در کنار یکدیگر پیدا میکند در زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

کمک احتیاج دارید؟ با ما صحبت کنید.